تولید و صادرات گاز روسیه تحت فشار تحریم ها کاهش می یابد

مسکو – یک مقام بلندپایه روسیه روز دوشنبه در نشانه فشار بین المللی بر بازار انرژی این کشور به دلیل تحریم ها به دلیل جنگ در روسیه گفت: تولید گاز طبیعی روسیه در سال جاری 12 درصد کاهش می یابد و صادرات آن حدود یک چهارم کاهش می یابد. اوکراین.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه به خبرگزاری دولتی روسیه تاس گفت که کاهش تولید گاز نسبت به سال گذشته عمدتاً به دلیل بسته شدن زیرساخت های صادراتی بوده است. بیشتر صادرات گاز طبیعی روسیه از طریق خطوط لوله، عمدتاً به اروپا بوده است.

صادرات انرژی روسیه با فشار تحریم‌های بین‌المللی و تلاش‌های اروپا – که مدت‌ها یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان گاز روسیه بوده است – برای محدود کردن خرید و قیمت‌های پرداخت شده به روسیه برای نفت و گاز، مواجه شده است.

آقای. نواک همچنین گفت که تولید و صادرات گاز طبیعی مایع که از طریق کشتی ارسال می شود تا پایان سال بیش از 8.7 درصد رشد خواهد داشت.

آقای. نواک روز جمعه به طور جداگانه گفت که روسیه می‌تواند تولید نفت خود را در پاسخ به محدودیت‌های قیمتی غربی که در اوایل ماه جاری اعمال شد، کاهش دهد و تولید نفت خود را 500000 تا 700000 بشکه در روز کاهش دهد – که به گفته او کاهش 5 تا 7 درصدی ظرفیت است. اوایل سال آینده

انتظار می‌رود ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، این هفته فرمانی را درباره واکنش مسکو به محدودیت‌های قیمت نفت غربی امضا کند، که به دنبال تخلیه سینه جنگی کرملین است. اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز حمل و نقل دریایی نفت خام روسیه را ممنوع کرده اند.

مقامات روسیه تأثیر سقف قیمت ها و سایر تحریم ها را بر بخش نفت و گاز روسیه که رگ حیاتی اقتصاد این کشور است، کم اهمیت جلوه داده اند.

آقای. نواک، وزیر انرژی سابق، به تاس گفت که علیرغم اینکه امسال برای مجتمع سوخت و انرژی روسیه بسیار دشوار بود، اما در نهایت آنقدر هم بد نبود.

از زمان حمله مسکو به اوکراین در ماه فوریه، مقامات روسیه انتشار داده‌های مربوط به آمار تجارت، از جمله تولید نفت و گاز را متوقف کرده‌اند تا از اقتصاد و شرکت‌های داخلی در برابر تحریم‌های بیشتر محافظت کنند. این تغییر تأیید مستقل اظهارات مسکو مبنی بر اینکه توانسته است اقتصاد خود را تحریم کند، پیچیده می کند.

بر اساس گزارش سرویس گمرک فدرال روسیه، در ژانویه، آخرین باری که اطلاعات موجود بود، صادرات گاز طبیعی به 9.5 میلیارد دلار و ارزش صادرات LNG 1.26 میلیارد دلار بود.

روسیه همچنین در حال مذاکره با ترکیه در مورد افزایش عرضه گاز به این کشور مدیترانه ای از طریق ایجاد یک هاب گاز طبیعی در آنجا است.

او گفت: «اکنون کار فعالی با کشورهایی که در اجرای این پروژه مشارکت خواهند داشت و همچنین با مصرف کنندگانی که به گاز روسیه نیاز دارند در حال انجام است. نواک گفت.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تلاش برای حمایت از اقتصاد کشورش، روابط اقتصادی خود را با روسیه تعمیق می بخشد. علاوه بر هاب گازی برنامه ریزی شده، ترکیه که تحریم های غرب علیه مسکو را به چالش کشیده است، واردات نفت خام روسیه را افزایش داده است.

آقای. نواک روز دوشنبه گفت که روسیه در مقایسه با سال 2021 تولید نفت خود را با 2 درصد افزایش به 535 میلیون تن در پایان سال خواهد رساند. او گفت که صادرات نیز 7.5 درصد به 242 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

به Ann M. Simmons در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 27 دسامبر 2022 با عنوان “تحریم ها بر تولید گاز مسکو تاثیر می گذارد” ظاهر شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم