خداحافظ کارت!

پس از اولین اقدام قانون، صندوق‌ها و تجهیزات مودیان برداشته و دستگاه‌های کارتخوان تعمیر شدند، بسیاری از فعالان اقتصادی برای فرار مالیاتی، کارت را جایگزین کارت کردند و از طریق دستگاه پرداخت کردند. با دوران کارت به کارت فرارشه است.

ب® گزارش سفارش درست، گ½خ خ½خ ق½ لا یانای® فر خدمات و و و و م م م م ک د د ا. ک م م م د د ا ا د د د د د د د د

بر اساس ماده ۱۱ قانون مذکور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد پس از ابلاغ این قانون به مدت یک سال در خصوص تجهیز دستگاه‌های کارت بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی با سازمان‌ها همکاری داشته باشد. رابطه ای بین آنها با فعالیت مجاز و شماره அக்குக்கை ஬ை஗ாயாயை அக்க்கிய் ஬ாய் காய் பியிநை है फोरष ، शिनासे इका अगाद देध ایجاد کنید

پس از تخصیص هویت مذکور، کلیه تراکنش‌های انجام شده از طریق حساب‌های بانکی متصل به دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی به عنوان تراکنش‌های بانکی مرتبط با فعالیت تجاری صاحب حساب بانکی محسوب و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ملزم به رعایت قانون است. و احکام مربوط، اطلاعات تراکنش های بانکی شامل مانده دوره اول، سپرده ها، برداشت ها و موجودی آخرین دوره هر حساب بانکی برای تکمیل پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و اموال مودیان موضوع ماده (169 مکرر) مستقیم. قانون مالیات ها مصوب سوم اسفند سال 1366 با تحمیل و الحقاط دعایی به روست برخت در اختبار رجالزین کارده دهد.

برای اجرای این ماده حدود 18 میلیون و 800 هزار دستگاه کارتخوان از کار افتاده و حدود 9 میلیون و 400 هزار دستگاه نیز به دلیل عدم اتصال به پرونده های مالی از کار افتاده و مابقی نیز به پرونده های مالی مربوط متصل شدند.

در واقع حساب های متصل به این کارت خوان ها جزو حساب های تجاری و مبالغی که به این حساب ها شارژ می شود به عنوان درآمد کسب و کار محسوب می شوند. به هر حال، بسیاری از مشتریانی که مستقیماً با مشتری کار می کنند، به جای استفاده از دستگاه کارتخوان، پول نقد یا کارت را به کارت ارائه می دهند. روندی که عده ای آن را ناهنجاری مالی می دانند، زیرا مالیات برخی بخش ها از جمله ماهانه کارمندان از حقوق آنها کسر می شود و اقشار دیگر از پرداخت مالیات خودداری می کنند.

بنابراین تفکیک حساب های تجاری و شخصی کار را برای برخی از مشاغلی که می خواهند از کارتخوان ها دور بزنند سخت می کند، زیرا با این تفکیک اگر شخصی بخواهد از کارت یا حساب بانکی استفاده کند، خودش از کارتخوان استفاده نمی کند. ، نظارت بانک بر این حسبها کیشتر می شود.

در همین راستا، بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، اگر حسابی بیش از 100 تراکنش در ماه داشته باشد و 35 میلیون تومان در تراکنش های آن جابه جا شود، معامله تجاری محسوب می شود.

البته بانک مرکزی توضیح داد که داشتن 100 تراکنش و سپرده در یک ماه حساب بازرگانی محسوب نمی شود، بلکه باید بیش از 100 تراکنش و 35 میلیون تومان به صورت همزمان در ماه برداشت شود تا تنها به تعداد سپرده های موجود در حساب انجام شود. یک کارمند هر معامله نیست.

که تراکنش‌هایی تحمیل تراکنش تراکینش نمی‌شود؟

جدای از این، رئیس بانک مرکزی گفت: ممکن است یک نفر هزار تراکنش در حسابش داشته باشد اما حسابش تجاری محسوب نمی شود، زیرا ممکن است یک نفر روزانه صد تراکنش داشته باشد.

صالح آبادی در ادامه اظهار داشت: شخصی که در بورس معامله می کند به هیچ وجه حساب تجاری مشمول مالیات نیست، زیرا بورس فعال نیم درصد مالیات را از حساب وی کسر می کند یا مثلا شخصی اقدام به فروش مسکن می کند. خانه و پنج میلیارد تومان به حساب وی واریز می شود.

بنابراین به گفته رئیس کل بانک مرکزی از هر 1000 نفر حداکثر دو یا سه نفر مشمول مالیات حساب بازرگانی هستند.

ضمناً با توجه به سودآور بودن فعالیت یک تجارت و یا اینکه شخص مسئول ضرر و زیان است و معامله انجام شده است، فعالیت هایی مانند خیریه یا وجوه خانوادگی در حساب های تجاری منظور نخواهد شد.

نحوه شناسایی حساب تجاری

بر اساس این گزارش، مسئولان بانک مرکزی می گویند اساس تفکیک حساب های تجاری و غیرتجاری بر اساس کد ملی افراد است، به گونه ای که اگر فردی چند حساب داشته باشد، برای 100 تراکنش طراحی شده است. 35 میلیون تومان واریز کلیه حساب های فرد خواهد بود.

بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد که مقامات مالیاتی از معیارهای مختلفی برای شناسایی حساب‌های تجاری مشکوک مانند تعداد و حجم معاملات علاوه بر داده‌ها استفاده می‌کنند که بر اساس آن برخی از تراکنش‌ها از جمله کارمزد، از حسابی به حساب دیگر مربوط به انفرادی، تسهیلات بانکی و حقوق جز تراکنش‌های دبل به تراکینی که نیمی‌شود

بنابراین، وقتی حساب توسط سازمان مالی به عنوان یک حساب تجاری شناسایی شود، دو حالت پیش می آید. اگر صاحب حساب تجاری دارای پرونده مالی باشد، حساب تجاری مشخص شده در پرونده مالی به آن متصل می شود.

در فیلمی که صحب کساب کاسب کاسب کساب را در نظر می گیرد در کسی که در آن فرد بری آدید بری شورید از سویی درشانی کامک می شود. کے کے

نحوه محاسبه مالیات

در عرض المزيد، از تراكنشهاي کسبي کہ۔۔۔۔۔۔۔۔۔۔ در آن بین، اغر شود که آن فرد پیش از آن مولون آن تراکنها را کرده است به هیک کیں دودوی بری آن تراکنیش نیمی شود. البته اگر معامله مالیاتی مشمول مالیات در نظر گرفته شود، نرخ مالیات متناسب با فعالیت تجاری فرد خواهد بود.

البته توجه به این نکته ضروری است که به گفته داوید منظور، رئیس سازمان خدمات مالی، در صورتی که هر ماه 99 ماه یک حساب داشته باشید، بررسی می شود و قوانین تغییر می کند.

به گفته شما سازمان امور مالیاتی هر دوره را بررسی کرده و کل صورتحساب الکترونیکی را با کل واریز در حساب بازرگانی مقایسه می کند و در صورتی که واریزی در حساب بازرگانی بیشتر باشد، فرد 10 درصد از فروش را جریمه می کند.

بنابراین می توان این قانون را بر اساس شرایط متغیر دانست و در صورتی که حسابی قبل از اینکه تجاری شناخته شود مشکوک به تجاری بودن آن باشد، جلساتی با صاحب حساب تشکیل می شود و شرایط بررسی می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم