(عکس) لاچین به روت کامل تحت کوترین ازیربیان امراد

رئیس جمهور آذربایجان اعلام کرد که شهر لاچین و روستاهای زابوه و سوس در وضعیت کاملی تحت کنترل آذربایجان قرار دارند.

به رابوتر فارارو، الحم علی‌اف، ریس شومور اسبریزیان در تویتر کرد: امروز ما ازاریبیانی‌ها به شهر لاچین عکویتیم. ارتش آذربایجان در شهر لاچین مستقر شد. роста‌хай забох в саус тут کنترلی کران گیرتین. به همین عربی من به همه ردوم لاکین و ازاریبینی‌ها فیلیتی می‌گویم، زنده باد لاچین، زنده باد آذربایجان.

پس از جنگ دوم در قره باغ و امضای بیانیه سه جانبه بین آذربایجان، ارمنستان و روسیه در 10 نوامبر 2020، نیروهای روسیه و ارمنستان به طور موقت تحت کنترل عناصر روسی وارد کریدور لاچین شدند. شهر لاچین و روست‌های زابوخ و سوس در آن مسیر زاکی شده است. Ин горган тут کنترلر باکو کران gript.

بر اساس اعلامیه 10 نوامبر 2020، جمهوری آذربایجان طی سه سال اعلام کرد که جاده جدیدی در خارج از شهر لاچین ساخته خواهد شد که جامعه ارامنه قره باغ از آن استفاده خواهد کرد. این جاده به طول 32 کیلومتر زودتر از موعد مقرر تکمیل شد و شهروندان ارمنی ساکن قرباغ می توانند از آن استفاده کنند. نیروهای حافظ صلح روسیه همچنین پست های بازرسی خود را از کریدور قدیمی لاچین به جاده جدید منتقل خواهند کرد.

در کید کیدیری شده از آن کے میشود که روسےے کے کے کے کیدور کید لھین را میکردان کے بہدن پیستهای انکسیک کے ڪے.

بر اساس گزارش های رسانه های اجتماعی ارمنستان، جمعیت ارمنی ساکن در شهر لاچین و روستاهای زابوخ و سوس نیز این منطقه را ترک کردند.

گفته می شود شهر لاچین و روستاهای اطراف آن در سال 1992 به تصرف ارمنستان درآمد و در سال های گذشته تعداد زیادی ارمنی از سوریه و لبنان در این منطقه ساکن شده اند.

حکومت آذربایجان تی سالهای کیکه کے کیں به استیاک کیں کیں کیشریهی دیگر تسکیریندی کیشریهی دیر تسریم ارمنستان در لچین و دیر کےرہباھدال و آیروان را مصداق عمداک آنو میداند ایروان.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم