فرهنگ کاخ شاهزاده هری اسکیورز با نام مستعار و مقداری کینه

لندن – کتاب خاطرات جدید شاهزاده هری شامل یک گروه از شخصیت‌ها، از مادربزرگ (ملکه الیزابت دوم) تا پا (شاه چارلز سوم) تا ویلی (شاهزاده ویلیام) است. و سپس سه نفر مرموز Bee، Wasp و Fly هستند.

این لقب هایی است که هری به سه تن از درباریان ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا داده است که به گفته او تنش ترین مذاکرات بین او، همسرش، مگان و خانواده سلطنتی را انجام داده اند، از جمله معامله ای که بر اساس آن آنها از وظایف عمومی کناره گیری کرده و به این کشور نقل مکان کرده اند. کالیفرنیای جنوبی در سال 2020.

هری هرگز نام این سه مقام را نمی‌آورد، اما به صراحت نشان می‌دهد که تقریباً به اندازه پدر و برادرش، آنها را به خاطر ناتوانی در محافظت از او و مگان در برابر انبوه داستان‌های منفی در روزنامه‌های لندن سرزنش می‌کند، داستان‌هایی که هری می‌گوید این زوج را عذاب می‌دهد و تصمیم آنها برای جدایی از خانواده را تسریع کرد.

با وجود تمام جزئیات آبدارش در مورد کتک‌های جنسی سلطنتی، هل دادن کبریت و مصرف مواد مخدر، این کتاب با عنوان «یدکی» که روز سه‌شنبه پس از روزها تبلیغات پر تهویه منتشر شد، ممکن است برای افشای آن بسیار جذاب باشد، اگر چه گاهی رمزآلود، نگاهی به چگونگی موسسه سلطنت پشت درهای بسته عمل می کند. در میان همه اشتراک‌گذاری‌هایش، هری نامی نمی‌برد، یا از نام مستعار برای بسیاری از کسانی که او را تحقیر می‌کند استفاده می‌کند.

زنبور، زنبور و فلای، به گفته هری، در این عملیات نقش اساسی دارند – و در دیدگاه زرد او از فرهنگ قصر. آنها در راس یک سلسله مراتب گسترده قرار دارند که او ادعا می کند او و همسرش را تضعیف کرده است. این شامل منشی‌های ارتباطات، خانم‌های منتظر و تعدادی دستیار کوچک است که از طرف روسای سلطنتی خود جوکی می‌کنند، گاهی اوقات به ضرر سایر اعضای خانواده.

هری نوشت: «زندگی ام را صرف سروکار داشتن با درباریان، تعداد زیادی از آنها کرده بودم. اما اکنون بیشتر با سه مرد سفیدپوست میانسال سروکار داشتم که توانسته بودند از طریق یک سری مانورهای جسورانه ماکیاولیستی قدرت را تثبیت کنند.»

دو نفر که با کاخ باکینگهام ارتباط داشتند، درباریان را ادوارد یانگ معرفی کردند که منشی خصوصی ملکه بود. کلایو آلدرتون، منشی خصوصی چارلز؛ و سیمون کیس که منشی خصوصی ویلیام بود و اکنون وزیر کابینه دولت است که بالاترین پست در خدمات ملکی بریتانیاست. این دو نفر اصرار داشتند که نامشان فاش نشود زیرا مجاز به صحبت علنی در مورد این موضوع نبودند.

کاخ که در مورد نقش سه درباری پرسیده شد، از اظهار نظر در مورد کارمندان خودداری کرد، زیرا از پاسخ به هر چیزی در کتاب خودداری کرده است. دفتر کابینه همچنین در پاسخ به سوالی درباره آقای دکتر از اظهار نظر خودداری کرد. مورد.

در هفته ای که از انتشار لقمه هایی از این کتاب شروع شد، هری به دلیل قرائت انبوهی از نارضایتی ها و نقض حریم خصوصی خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفته است.

این احساسی بود که برخی از مشتریان صبح روز سه شنبه در کتابفروشی Waterstones در Piccadilly Circus هنگام فروش کتاب ابراز کردند. یکی از مشتریان، جیمز برادلی، می‌گوید: «به نظر می‌رسد که آن‌ها جنبه تبلوید ظروف ظرف‌شویی را فراموش کرده‌اند. او افزود که انگیزه های مالی پشت آن را درک کرده و با این وجود به فکر خرید کتاب است.

در حالی که هری بدون عذرخواهی از اعضای نزدیک خانواده خود نام برده است، اما در مورد برخی از مخالفان خارجی از آن اجتناب کرده است. به عنوان مثال، در مورد ربکا بروکس، سردبیر سابق روزنامه‌ها که اخبار روپرت مرداک را اداره می‌کند، او را به «Rehabber Kooks» تبدیل کرد. هری در سال 2019 علیه آقای. مرداک سان و سایر مقالات، که می‌گفتند تلفنش را هک کرده است.

او از دو پاپاراتزی به‌ویژه پایدار به‌عنوان «تویدل دامب» و «تویدل دامبر» نام برد. یکی دیگر از گزارشگران تبلوید شست نام دارد که به دلیل نوشتن آنچه هری به عنوان داستانی مبهم درباره شکستن استخوانی در انگشت شستش در حین بازی راگبی در کالج ایتون به یاد می آورد، به این نام خوانده می شود.

او به مقاله معروفی در سال 2013 در London Review of Books توسط رمان نویس تاریخی هیلاری مانتل استناد کرد، که در آن او خانواده سلطنتی را با پانداها مقایسه کرد – “پرهزینه برای نگهداری و سازگاری نادرست با هر محیط مدرن” – اما او شناسایی نکرد. یا خانم منتل یا نشریه.


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر گرفتیم. آیا منابع اطلاعات را می دانند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بودن را ثابت کرده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

هری کمتر در مورد آقای خجالتی است. خود مرداک می‌نویسد که سیاست‌های او «درست در سمت راست طالبان است».

و هری تعدادی از کارکنان را نام برد، البته اغلب با حروف اول یا نام کوچک: جی‌ال‌پی و الف جیمی لوتر-پینکرتون و اد لین فاکس هستند که هر یک از آنها را به خاطر خدمت به عنوان منشی خصوصی قبل از ازدواجش به خاطر می‌آورد.

سارا، منشی سابق ارتباطات هری و مگان، سارا لاتام، آمریکایی است که زمانی به هیلاری کلینتون مشاوره می‌داد و بعداً برای ملکه کار می‌کرد و جشن پلاتینیوم خود را برنامه‌ریزی می‌کرد (کاخ باکینگهام، خانم لاتام را به عنوان ستوان سلطنتی ویکتوریا برای خدماتش به او تبدیل کرد. فرمانروای مطلق).

لیدی سوزان سوزان هوسی است که بیش از شش دهه به عنوان یک بانوی منتظر ملکه خدمت کرد. در این کتاب، هری نوشت که در سالن‌های ساندرینگهام، املاک ویلایی ملکه، زمانی که خود را از جلسه‌ای که در آن شرایط خروجش در حال هش‌شدن بود، به او برخورد کرد.

خانم. هاسی، 83 ساله، اخیراً زمانی که از وظایفش خلع شد، مورد توجه عموم قرار گرفت و پس از درخواست مکرر از یک مهمان سیاه پوست بریتانیایی در قصری که خانواده اش از آنجا آمده بودند، عذرخواهی کرد. هری در مصاحبه ای با ITV در روز یکشنبه گفت که از خانم خانم خوشحال است. هوسی با مهمان، نگوزی فولانی آشتی کرده بود، و به نظر می رسید که او از رفتار او دفاع می کند.

هری گفت: «من همچنین می‌دانم که منظور او، اصلاً منظورش هیچ آسیبی نبود. اما واکنش مطبوعات بریتانیا و مردم آنلاین به دلیل داستان هایی که نوشتند، وحشتناک بود.»

جدای از نارضایتی هری، «Spare» نگاهی هشیارکننده به دنیای صومعه‌ای و بسیار رسمی که خانواده سلطنتی در آن زندگی می‌کنند ارائه می‌دهد – یک دوره شام ​​با کراوات سیاه در قلعه ویندزور و سفرهای تیراندازی با لباس تارتان در ارتفاعات اسکاتلند.

توصیف او از جلسه ساندرینگهام، در ژانویه 2020، تاکید ویژه ای بر نقش منشی های خصوصی دارد. اگرچه ملکه، چارلز و ویلیام همگی در جلسه حضور داشتند، طبق گزارش هری، دو نفر از سه منشی اساسا آن را اداره کردند. آنها پنج گزینه برای زوجی ارائه کردند که از عدم تغییر در وضعیت خود به جدایی عمده با خانواده دست می زدند.

هری گفت، وقتی زمان انتخاب یک گزینه فرا رسید، یکی از مقامات یک نسخه کاغذی از افراطی ترین گزینه تهیه کرد. وقتی هری از او پرسید که آیا گزینه های دیگر را چاپ کرده است، او نوشت، این مقام گفت چاپگرش متوقف شده است.

هری می‌نویسد: «همه به کفش‌هایشان خیره شده بودند.

چنین واکنش منفعلانه ای از سوی ملکه و دو نفر بعدی که در صف تاج و تخت هستند ممکن است شگفت انگیز به نظر برسد. اما کارشناسان خاندان سلطنتی می گویند که منشی های خصوصی، از تنظیم دستور کار گرفته تا جلسات دلالی، حتی با سایر اعضای خانواده، به دقت نشان می دهند.

منشی های خصوصی اغلب از رده های نظامی یا دیپلماتیک انتخاب می شوند. برخی از آنها قبل از رفتن به خدمت سلطنتی مشاغل بسیار خوبی داشته اند – یا بعد از آن به مشاغل بزرگ ادامه داده اند. آقای. برای مثال آلدرتون قبل از کار برای چارلز سفیر بریتانیا در مراکش بود. آقای. کیس از آن زمان برای سه نخست وزیر کار کرده است.

والنتاین لو، خبرنگار سلطنتی تایمز لندن و نویسنده کتاب «دربارها: دسیسه، جاه طلبی و قدرت‌بازان پشت خانه ویندزور» می‌گوید: «اصولاً منشی‌های خصوصی محل را اداره می‌کنند.

“در سطحی پیش پا افتاده، آنها سخنرانی های مدیران خود را می نویسند و یادداشت های روزانه خود را سازماندهی می کنند.” ولنتاین گفت. “اما آنها زندگی خود را اداره می کنند. آنها دروازه بان آنها هستند آنها به نوعی در لگن به هم پیوسته اند.”

یوان وارد و ایزابلا کوای گزارش کمک کرد


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم