یک چهارم نهایی اوپن استرالیا بن شلتون مقابل. تامی پل

ملبورن، استرالیا – شاید روزی، و زودتر از این، مردان آمریکایی که در اعماق استخر در مسابقات تنیس گرند اسلم شنا می کنند دیگر قابل توجه نباشند.

در طول 40 سال اول دوران مدرن تنیس که در سال 1968 آغاز شد، چنین بود. در آن دوران، ترکیبی از بازیکنان ایالات متحده – اش، اسمیت، کانرز، مک انرو، آغاسی، چانگ، سامپراس، پیک ، رادیک – تقریباً همیشه در روزهای پایانی بزرگترین تورنمنت ها در کمین بودند یا حتی با یکدیگر بازی می کردند.

آن روزها اکنون احساس بسیار دوری می کنند، دورانی که قرار بود پس از فروپاشی پرده آهنین، گسترش ثروت به اروپای شرقی و محبوبیت و دسترسی روزافزون به ورزشی که قبلاً غیرقابل دسترس بود فراتر از مراکز قدرت سنتی آن در ایالات متحده پایان یابد. ، استرالیا، بریتانیا، فرانسه و چند کشور دیگر در اروپای غربی.

هنگامی که بن شلتون و تامی پل در یک چهارم نهایی مسابقات اوپن استرالیا در بعدازظهر چهارشنبه (سه شنبه شب در ایالات متحده آمریکا) به مصاف هم می روند، این اولین باری است که دو آمریکایی در اواخر یک رویداد گرند اسلم پس از بازی اندی رادیک در نقش ماردی فیش، با هم روبرو می شوند. در ملبورن در سال 2007.

از آنجایی که یکی از آنها باید برنده شود، ایالات متحده برای اولین بار در نیمه نهایی اوپن استرالیا پس از رادیک در سال 2009 حضور دارد. سومین بازیکن یک چهارم نهایی آمریکایی، سباستین کوردا، با مصدومیت مچ دست بازنشسته شد، با نتیجه 7-6 (5)، 6-3، 3-0 به کارن خاچانوف از روسیه. کوردا می توانست برای اولین بار از سال 2005 به نیمه نهایی گرند اسلم آمریکا برسد.

با این حال، از اوایل تابستان گذشته، تنیس مردان آمریکا لحظه‌ای را سپری می‌کند که از زمانی که انجمن تنیس ایالات متحده در حدود 15 سال پیش متوجه شد یک مشکل جدی در دستان خود دارد، وعده داده شده بود. این همان چیزی است که USTA هنگام شروع یک آکادمی توسعه در سال 2008 در ذهن داشت.

این برنامه از آن زمان تغییر کرده است و به جای اینکه آنها را به عنوان نوجوانان جوان از خانه خارج کنند، روی اردوهای دوره ای برای بازیکنان جوان آینده دار تاکید شده است. اما هدف همیشه ایجاد توده مهمی از بازیکنان برای رقابت منظم در مهم ترین تورنمنت ها بوده است. زنان آمریکایی، به رهبری سرنا و ونوس ویلیامز، همیشه می توانند این کار را انجام دهند. برای مردان اینطور نیست. سپس تابستان گذشته، نتایج شروع به نشان دادن کردند.

مارتین بلکمن، مدیر کل توسعه بازیکن در USTA، در حالی که در ماه ژوئیه روی نیمکتی روبروی مرکز کورت در ویمبلدون نشسته بود، گفت: “این چیزی است که ما برای آن کار کرده ایم.”

در آنجا، چهار مرد آمریکایی به جمع 16 نفر نهایی رسیدند. تیلور فریتز در یک چهارم نهایی در ست پنجم به سختی مغلوب رافائل نادال شد. دو ماه بعد، در یو اس اوپن، فرانسیس تیافو در راه شکست نیمه نهایی مقابل کارلوس آلکاراز، قهرمان نهایی و شماره جهانی جهان، هیجان انگیز شد. 1.

اگرچه آن مسابقات کمی متفاوت بود.

ویمبلدون به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، روس ها و بلاروس ها را از شرکت در این مسابقه منع کرده بود. این سه حریف خطرناک – دانیل مدودف، آندری روبلوف و خاچانوف – را از قرعه کشی خارج کرد.

در مسابقات آزاد آمریکا 2022، تیافو تنها آمریکایی بود که به دور چهارم راه یافت. اما پیروزی او بر نادال و ناراحتی تقریباً از آلکاراز، همراه با قهرمانی فریتز در ایندیان ولز، کالیفرنیا، در ماه مارس، سطح جدیدی از اعتماد به نفس را در میان مجموعه ای از بازیکنان 25 ساله و کمتر ایجاد کرد، که چندین نفر از آنها در سفر، تمرین و … از اوایل نوجوانی با هم بازی می کردند.

پل 25 ساله هفته گذشته در مصاحبه ای در یک تراس آفتابی در ملبورن گفت: “ما انتظار داریم که خوب عمل کنیم.” اوپن فرانسه و آمریکا سال گذشته. احتمالاً انتظار داریم در هفته دوم حداقل چند نفر از خودمان را داشته باشیم. این هدف ماست و می دانم که برخی از ما می خواهیم عمیق تر برویم.»

او همچنین چیزی را که بعدازظهر آن روز به آن توجه شده بود ارائه کرد.

او درباره قهرمان 20 ساله NCAA گفت: “ما بن شلتون را گرفتیم که بیاید.”

پل از زمانی که شلتون در اواسط سال گذشته حرفه ای شد، این بازیکن جوان را زیر بال خود گرفت.

شلتون دوشنبه شب پس از پیروزی در دور چهارم مقابل یک جوان آمریکایی دیگر، جی جی ولف، 24 ساله، در مورد پل گفت: “به نوعی به من کمک کرد تا در مراحل اولیه یک حرفه حرفه ای حرکت کنم.” او دوست خوبی بود.

یک دوست خوب اما هرگز حریف. آنها فقط یک بار ضربه زدند، تابستان گذشته در اوهایو با هم گرم شدند. برنامه پل قبل از مرحله یک چهارم نهایی تماشای ویدیوهای مسابقات شلتون بود. چیزی که او خواهد دید یک چپ‌گرای خطرناک است که به ظاهر نترس فراتر از سال‌های زندگی‌اش، با یک سرویس کوبنده و یک بازی قدرتی که به سرعت بهبود می‌یابد از پایه.

شلتون همچنان در دانشگاه فلوریدا در کلاس های درس می گذرد و مصمم است مدرک خود را دریافت کند. او گفت خوش شانس بود که ترم تازه شروع شده بود، بنابراین ایجاد تعادل بین کار مدرسه و آماده شدن برای مسابقات او مشکلی نداشت.

شلتون همچنین از شانس خوب یک تساوی برخوردار بود. او که در ابتدای مسابقات در رده 89 جهان قرار دارد، هنوز با بازیکنی که در این مسابقات حضور دارد، روبرو نشده است. اکثر حریفان او در رتبه های پایین تری قرار گرفته اند. یکی کارت وایلد گرفت. یکی دیگر از مسابقات مقدماتی جان سالم به در برد.

پل با رتبه 35 در سال گذشته در رتبه 29 جهان قرار گرفت. او در سال 2015 عنوان قهرمانی انفرادی پسران اوپن فرانسه را به دست آورد. با این حال، از آن زمان، او و دوستان و هموطنان نزدیکش – تیافو، فریتز و ریلی اوپلکا – بازیکنانی را که در نوجوانان شکست می‌دهند، بیشتر از آنچه که داشته‌اند تماشا کرده‌اند. اما او معتقد بود که در مراحل پایانی مسابقات گرند اسلم بازی خواهد کرد، حتی اگر به قول خودش، برخی او را در سال های اخیر تا حدودی متوهم می دانستند.

پل در نیوجرسی متولد شد و در کارولینای شمالی بزرگ شد، جایی که با بازی در زمین های خاکی در گرین ویل، NC بزرگ شد، یک بازیکن تمام زمینی با پاهای سریع است. او همچنین یک سرویس ترسناک دارد که با سرعت 137 مایل در ساعت در جریان پیروزی در دور چهارم مقابل روبرتو باتیستا آگوت از اسپانیا به بالاترین حد خود رسید. توپی که از راکت او بیرون می‌آید مانند ترکیدن چوب در آتش است.

بین نقاط، و حتی در حرکت سرویس او، کیفیتی ضعیف در حرکات او وجود دارد. سپس نقطه شروع می شود و اگر او روشن باشد، پل تماماً ژولیده، لمس و زور است. اما او همچنین تا زمانی که نقطه ایجاب می کند، راحت می کوبد و می کوبد.

اخیراً او با یک نمایش عجیب و غریب از آرامش بازی می کند که هیچ خیانت به تنش درونی او نیست. این جنبه ای از بازی اوست که در 18 ماه گذشته سخت ترین کار را روی آن انجام داده است.

“این قسمت سخت بازی تنیس است، درست است؟” او گفت. “تو باید آرامش داشته باشی.”

این امر به ویژه در مسابقات پنج ست در رویدادهای گرند اسلم که شامل قله ها و دره های زیادی، چه جسمی و چه ذهنی است، صادق است. شلتون، که پدرش، برایان، در تور ATP در دهه 1990 بازی کرد و اکنون مربی پسرش و تیم مردان فلوریدا است، چند درس اولیه را در این زمینه تحمل کرده است. دو مسابقه از چهار مسابقه او مسافت را پشت سر گذاشته اند. یکی با تساوی بریک ست پنجم به پایان رسید.

برای پل و شلتون، انجام بهتر تیافو و تبدیل شدن به اولین مرد آمریکایی که پس از شکست راجر فدرر در ویمبلدون در سال 2009، به فینال گرند اسلم می رسد، هنوز هم ممکن است کوهی برای صعود باشد. برنده یک مسابقه نیمه نهایی احتمالی با نواک جوکوویچ، قهرمان 9 دوره اوپن استرالیا با 21 عنوان قهرمانی گرند اسلم خواهد داشت که با پایان مسابقات در حال تکمیل شدن است.

پل به هر حال از این شانس لذت می برد. او مدت زیادی منتظر آن بوده است و کشورش هم همینطور.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما