FTX برای بازگرداندن 400 میلیون دلار از صندوق تامینی مبهم مذاکره می کند

دادستان های فدرال در منهتن نیز دارایی هایی را توقیف کرده اند که ادعا می کنند با پول اختلاس شده از حساب های مشتریان FTX به دست آمده است. ماه گذشته، دادستان ها فاش کردند که بیش از 600 میلیون دلار از دارایی های متعلق به آقای دکتر را توقیف کرده اند. Bankman-Fried، شامل پول نقد و سهام نگهداری شده در حساب های بانکی و کارگزاری.

مشخص نیست که چرا دادستان ها وجوه Modulo را در JPMorgan توقیف نکرده اند. نمایندگان FTX، JPMorgan و دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک از اظهار نظر خودداری کردند. یکی از نمایندگان دو مؤسس Modulo، دانکن رینگانس یو و شیائیون ژانگ، معروف به لیلی، گفت که از اظهار نظر خودداری کردند.

FTX در ماه نوامبر پس از ورشکستگی سپرده‌ها که حفره‌های ۸ میلیارد دلاری در حساب‌هایش را آشکار کرد، اعلام کرد. آقای. Bankman-Fried، 30 ساله، از سمت مدیر اجرایی استعفا داد و کنترل را به یک تیم مدیریتی جدید واگذار کرد.

در ماه دسامبر، دادستان های فدرال در منهتن آقای. Bankman-Fried با کلاهبرداری، پولشویی و تخلفات مالی کمپین. او متهم به استفاده از میلیاردها دلار در سپرده های مشتریان برای تامین مالی خریدهای هنگفت املاک، کمک های مالی سیاسی و سرمایه گذاری در شرکت های دیگر بود. دو تن از نزدیک ترین یاران او به جرم خود اعتراف کرده اند و با مقامات همکاری می کنند.

دادستان ها به زودی بررسی مودولو را آغاز کردند. ام‌اس. ژانگ، فارغ‌التحصیل سال ۲۰۱۲ از کالج امهرست، قبل از اینکه Modulo را راه‌اندازی کند، به مدت یک دهه در جین استریت، یک شرکت تجارت کمی و اختصاصی جهانی کار می‌کرد. آقای. رینگانس-یو همچنین در خیابان جین کار می کرد و در سال 2020 پس از فارغ التحصیلی از هاروارد به این کار پیوست.

ام‌اس. ژانگ و آقای Rheingans-Yoo روابط شخصی نزدیک با آقای. بانکمن-فرید که کار خود را در خیابان جین آغاز کرد. Modulo بهار گذشته در باهاما، جایی که FTX نیز در آن مستقر بود، ثبت شد. و در همان استراحتگاه مجلل در جزیره باهامیا نیو پروویدنس که در آن آقای. بانکمن-فرید با برخی از ستوان های ارشد خود زندگی می کرد.

معامله 400 میلیون دلاری نیز مشکوک شد زیرا آقای. Bankman-Fried این سرمایه گذاری را اندکی قبل از سقوط FTX انجام داد. پس از دستگیری وی در ماه دسامبر، یک دادستان محلی در باهاما در جلسه ای با وثیقه استدلال کرد که بنیانگذار FTX ممکن است همچنان بتواند از وجوهی که برای Modulo ارسال کرده بود استفاده کند و او را در معرض خطر پرواز قرار دهد. در یک ژانویه در 17 پرونده دادگاه، وکلای FTX سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در Modulo را به عنوان یک هدف احتمالی برای تلاش های بازیابی عنوان کردند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم