SEC، DOJ Probe Tesla در مورد اظهارات مربوط به عملکرد خلبان خودکار

واشنگتن- دادستان های فدرال و تنظیم کننده های اوراق بهادار در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تسلا یا خیر شرکت

TSLA 1.52٪

به گفته یک فرد آشنا، مصرف کنندگان و سرمایه گذاران را در مورد نحوه عملکرد سیستم پیشرفته کمک راننده آن گمراه کرده است.

این شخص گفت که وزارت دادگستری در حال بررسی اظهاراتی است که تسلا و مدیران آن درباره ایمنی و عملکرد سیستم موسوم به Autopilot بیان کرده اند. افراد مطلع گفتند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال انجام تحقیقات مدنی مشابهی است.

تسلا به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

سیستم Autopilot این شرکت یکی از شناخته شده ترین سیستم های پیشرفته کمک راننده است و به صورت استاندارد در تسلاهای جدید ارائه می شود. این فناوری به رانندگان در انجام وظایفی مانند فرمان دادن و حفظ فاصله ایمن از سایر وسایل نقلیه در بزرگراه کمک می کند، اما خودروها را خودمختار نمی کند.

رگولاتور ایمنی خودرو ایالات متحده و وزارت وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا نیز بررسی دقیق Autopilot را تشدید کرده اند.

تسلا به رانندگانی که از Autopilot استفاده می‌کنند می‌گوید به جاده توجه کنند و دست خود را روی فرمان نگه دارند، اما پیام‌های عمومی این شرکت گاهی اوقات با این راهنمایی‌ها ناسازگار به نظر می‌رسد. برخی، از جمله کالیفرنیا DMV، گفته‌اند زبانی که تسلا برای توصیف خطرات فناوری خود استفاده می‌کند، به رانندگان تصور بزرگی از قابلیت‌هایش می‌دهد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، گفت: داده‌های به دست آمده از تصادف مرگبار در هیوستون نشان می‌دهد که سیستم Autopilot خودرو «فعال نشده است». مقامات محلی گفتند که آنها معتقدند تسلا مدل S در حال کار بوده و هیچ کس روی صندلی راننده نبوده که به درخت برخورد کرده است. عکس: اسکات جی انگل/ رویترز

این شخص گفت که تحقیقات جنایی وزارت دادگستری شامل مقامات واشنگتن و سانفرانسیسکو می شود. SEC صلاحیت اجرای مدنی قوانین حمایت از سرمایه گذار را دارد.

تحقیقات SEC قبلاً گزارش نشده بود. رویترز پیشتر از تحقیقات جنایی وزارت دادگستری خبر داده بود.

یک سخنگوی وزارت دادگستری و یک سخنگوی SEC از اظهار نظر خودداری کردند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، تنظیم کننده ایمنی خودرو فدرال، سال گذشته پس از یک سری تصادفات شامل تسلا و وسایل نقلیه اولیه که در صحنه های اضطراری متوقف شدند، تحقیقاتی را درباره Autopilot آغاز کرد. آژانس اخیراً این تحقیقات را تشدید کرده است. تابستان امسال، کالیفرنیا DMV، تسلا را متهم کرد که خودروهای خود را به عنوان خودروهای خودمختار تبلیغ کرده است. سوابق نشان می دهد تسلا درخواست کرده است که در این مورد شنیده شود.

تسلا گفته است که رانندگی با اتوپایلوت فعال تر از رانندگی بدون آن است. این شرکت به داده‌های داخلی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد در زمانی که رانندگان از Autopilot استفاده می‌کردند، تصادفات کمتر رایج بوده است، اگرچه برخی از محققان روش‌شناسی تسلا را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

SEC و وزارت دادگستری سابقه طولانی در تحقیقات تسلا و مدیر اجرایی آن، ایلان ماسک، دارند. تسلا در سال 2018 تحقیقاتی را انجام داد که ادعا می کرد آقای. ماسک سهامداران را – از طریق بیانیه‌هایی که در توییتر نوشت – درباره توانایی‌هایش و برنامه‌هایش برای خصوصی کردن شرکت به ازای هر سهم 420 دلار گمراه کرد.

تسلا و آقای ماسک این ادعاها را با پرداخت هر کدام 20 میلیون دلار تسویه کرد و آقای. ماسک مجبور شد از ریاست این شرکت کناره گیری کند. او همچنین موافقت کرد که وکلای شرکت هر یک از توییت‌های او را که مربوط به اطلاعات مهمی مانند محصولات جدید، عملکرد، پیش‌بینی‌ها و خریدها یا ادغام‌های بالقوه تسلا است، از قبل تایید کنند.

تسلا در پرونده‌های اوراق بهادار گفته است که دادستان‌های فدرال نیز از آقای دکتر تحقیق کرده‌اند. توییت‌های خصوصی ماسک و اظهارات شرکتی درباره نرخ تولید خودروی مدل 3 خود. به گفته این شرکت، دادستان ها از آخرین باری که تسلا سوابق خود را در ماه می 2019 ارائه کرده بود، به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد این موضوعات نبودند.

SEC همچنین در مورد آقای. ماسک به دلیل تاخیر در افشای سهام شخصی خود در توییتر شرکت،

و همچنین فروش سهام تسلا توسط آقای. ماسک و برادرش کیمبال ماسک در همان زمان ساختند که آقای. ماسک در نظرسنجی توییتر در مورد اینکه آیا باید 10 درصد از سهام خود را در این خودروساز برقی تخلیه کند یا خیر.

بنویسید دیو مایکلز در [email protected] و ربکا الیوت در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 28 اکتبر 2022 به عنوان “بیانیه های تسلا کاوشگر ایالات متحده در خلبان خودکار” ظاهر شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم